Srebrna Akademia – OGNISKO

Ognisko Srebrnej Akademii.

 

Było nam bardzo miło powitać na naszym ognisku seniorów skupionych w różnych grupach – Miejskiego Ośrodka Kultury, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Rady Seniorów i seniorów nigdzie nie zrzeszonych.

Nie byliśmy pewni ile osób przyjdzie, ze względu na ciągle panujące zagrożenie COVID- 19.

Bardzo się cieszymy, że seniorzy jak zwykle nie zawiedli.

Prezes naszego stowarzyszenia Bogusław Nosidlak przedstawił projekt Srebrnej Akademii na którą otrzymaliśmy grant w otwartym konkursie ofert ASOS 2020 – Rządowego Programu na rzecz   Aktywności Społecznej Osób Starszych. W rozmowach z seniorami zebraliśmy opinie i propozycje aktywności w jakich seniorzy chcieliby wziąć udział. Był to też sondaż dotyczący formy zajęć jaką mogliby zaakceptować w obecnej sytuacji pamiętając o rygorach sanitarnych.

W tej chwili opracowujemy plan zajęć Srebrnej Akademii na najbliższy miesiąc, dostosowując go do nowych warunków, bo projekt składaliśmy na jesieni 2020 roku, gdy o COVID – 19 nikt jeszcze nie słyszał. Wszystko powoli normalizuje się. Musimy przyzwyczaić się do życia w nowych warunkach. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować ambitny plan 4 aktywności: Społecznej i Obywatelskiej, Kulturalnej, Edukacyjnej oraz Turystycznej.

Przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów mówiła o kończącej się kadencji RS i wyborach, które muszą się odbyć na początku sierpnia. Apelowała o wzięcie w nich udziału tych, którzy chcieli by się zaangażować w prace RS na rzecz swojego środowiska. Przedstawiła też projekt Fundacji Mapa Pasji „Przestrzeń dla seniorów 3.0” w którym nasza jordanowska RS bierze udział. W tym roku dotyczy realizacji celów wyszczególnionych w Polityce Senioralnej Miasta Jordanowa na lata 2019-2024, którą w maju 2020 roku przyjęła nasza Rada Miasta.

 

Dodaj komentarz