Jordanowska Paczka z Sercem

kosciolek_34Rusza finał Szlachetnej Paczki. Ponieważ w tym roku żadna z rodzin z naszego powiatu nie bierze jeszcze udziału w tej akcji, Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej i Obywatelskiej INSPIRACJA, przy wsparciu naszego Księdza Proboszcza i CARITAS „Barka”, organizuje Jordanowską Paczkę, taką Szlachetną Pomoc.

Nasza akcja jest prowadzona równolegle z przygotowaniami corocznych świątecznych paczek, przez CARITAS „Barka”.

Chcielibyśmy objąć pomocą w zorganizowaniu świąt kilkanaście   rodzin w trudnej sytuacji osobistej, rodzinnej i finansowej z Jordanowa i okolicy. Wiemy, że rodzin potrzebujących wsparcia jest więcej.  Wszystkich potrzebujących odwiedziliśmy osobiście, żyją w warunkach mniej niż skromnych. Samotne kobiety z kilkorgiem dzieci, rodziny w których choroba jednego z członków pochłania sporą część budżetu, osoby samotne, starsze z niewielkimi świadczeniami, słabo radzące sobie samodzielnie w życiu.

Prosimy o wsparcie, preferowana jest pomoc rzeczowa dla rodzin według potrzeb zamieszczonych w zakładce Jordanowska Paczka – Szlachetna Pomoc, lub wpłaty na nasze konto:

 Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej i Obywatelskiej INSPIRACJA –58 8799 0001 0000 0093 7380 0001    

z dopiskiem – Szlachetna Pomoc

Życzliwych, którzy chcieliby wspomóc darami w kompletowaniu paczek, mają pytania lub wątpliwości, prosimy o kontakt na nr komórki do naszego wolontariusza 886698436 

Nie są to wygórowane marzenia. W większości są to podstawowe produkty spożywcze, które pomogą przygotować Święta Bożego Narodzenia i   Nowego Roku bez troski, że na coś zabraknie. Gdy będziemy oczekiwać Świąt, wzruszać się nad losem Dzieciątka Jezus w ubogim żłóbku słuchając kolęd, szukając prezentów dla bliskich, pomyślmy o tych, którzy dzisiaj potrzebują pomocy, o którą czasem wstydzą się poprosić. Aby to dodatkowe nakrycie przy wigilijnym stole nie było tylko pustym gestem. Pomóżmy cieszyć się rodzinnym i radosnym Świętem Bożego Narodzenia też tym, którym w życiu powodzi się gorzej, trudniej, smutniej, nie oceniając przyczyn takiej sytuacji.

Dodaj komentarz